Deshmi

1. Nje vajze 18 vjecare nga Kosova (Rahoveci) kishte si pasoje e magjise qe i ishte bere, nje vit e gjysem qe ishte ne gjendje shoku (kome), pavetedije. Ajo ishte ne ate mase e semure derisa kishte edhe tentuar te vriste veten. Fale madhenise se Zotit dhe punes time ajo vajze eshte tani shendosh e mire dhe nuk ka me probleme te kesaj natyre.

2. Nje grua nga Zvicra( Baseli) kishte probleme kunore. I shoqi kishte ikur nga shtepia duke e braktisur bashke me femijet dhe kishte shkuar tek nje femer tjeter. Pas kontaktit qe kjo grua pati me mua nepermjet telefonit dhe pastaj sherbimit tim, i shoqi u kthye ne shtepi dhe tani jetojne bashke me femijet.

3. Nje rast tjeter eshte i nje burri 35 vjecar nga kosova i cili ishte epileptik. I erdhi nga kosova dhe me takoi bashke me nje pjesetar te familjes. Pas sherbimeve te mia ne Tyrben ku une sherbej, ai tani gezon sherbim te plote

4. Nje djale nga Austria kishte bere nje operacion per Sy qe kishte shkuar keq. Ai e kishte humbur shikimin. Pas nje muaji ai kishte edhe nje oeracion tjeter por mjeket nuk i kishin dhene shprese. Njerezit e tij me kontaktuan perpara operacionit. Pasi bera sherbimet e mia i garantova se djali to te shikonte perseri me syte e vet. Pasi beri operacionin e dyte, kunder mendimit te mjekeve, ai doli me sukses dhe djali tani shikon me syte e vet shume mire.

5. Nje person nga Gjermania, femijet e kishin nxjerre jashte dhe nuk pranonin te rrinin me te. Pasi me kontaktoi mua dhe pas sherbimeve te mia ai arriti te ribashkohej dhe te jetonte me femijet.

6. Nje grua nga Zvicra me kontaktoi sepse vajza e saj 3 vjece kishte probleme me gjumin dhe nuk flinte as dite as nate (shume pak). Pas sherbimeve te mia gjithcka u normalizua dhe nuk ka me problene te kesaj natyre.

7. Nje vajze nga Zvicra pasi ishte lidhur me nje person (Spanjoll) familja e kishte braktisur (mohuar). Pasi kryeva sherbimet e mia une arrita ta bashkoj me familjen e saj kete vajze.

8. Nje djale nga Michigan (USA) kishte probleme serioze pune me manaxherin e tij i cili nuk e trajtonte ashtu si duhej dhe shume here kishin bere fjale. Pas sherbimeve te mia kjo situate u normalizua dhe manaxheri u largua nga kjo pune duke ia lene vendin ketij djalit.

9. Nje person nga Italia u ankua se nuk po i ecte Biznesi. Edhe se mundi i behej, perseri puna nuk i jepte bereqet (fryte). Pasi i kryeva sherbimet e mia. Biznesi po i rritet dhe ai edhte i kenaqur me sherbimin tim.

10. Njehere erdhi nga Tuzi i Malit te Zi nje person dhe u ankua se i shoqi dilte gjithe naten dhe shetiste neper qytet duke folur me vehte. Duke pasur mundesine per ta ndihmuar mora persiper (me ndihme te Madhit Zot) qe ky person te sherohej. Ai kishte ndeshur ne xhindet, qe e urdheronin qe te dilte ne mesnate dhe te takohej e ta. Pasi xhinded u mblodhen dhe u denuan per kete veper qe Kur’ani nuk ia lejon, personi edhe sot e kesaj dite gezon shendet te plote.

11. I njejti rast me ka ndodhur me nje femije 10 vjec ne Nju York, e cila dilte naten ne gjume te thelle (sonambul). Duke pare se ky femije duhej sheruar, ashtu u be. Sot ky femije meson ne shkolle dhe eshte ne gjendje te shkelqyer shendetesore.

12. Nje vajze e semure ne Itali (Italiane), Pasi i ishte bere magji nga i dashuri i saj, ajo kishte kaluar ne gjendje depresive duke ndenjur e izoluar,larg njerezve, duke qene edhe agresive me familjen e te afermit deri ne kanosje. Kesaj i bera derman nepermjet telefonit dhe nje rrobe qe ia cova me poste pasi une i bera adetet e mia ne nje vend te shenjte. Sot ajo vajze ben nje jete normale dhe nuk frikesohet prej magjise pasi ka edhe Hajmaline (nusken) teme ne trup.

13. Nje person erdhi dhe me pyeti se donte te nisej per rruge. Une pasi e pashe kete udhetim se si del ne istihare e keshillova fort te mos nisej. Te nesermen u mor vesh se mjeti me te cilin ai do te udhetonte ishte “zhdukur”. Sot une gezoj mirenjohjen dhe falenderimet e tij dhe familjes se tij.

14. Nje grua u ankua se femija i urinonte naten edhe pse ky i kishte mbushur 16 vjec. Pasi u mora me te ky femije tani eshte i qete.

15. Si pasoje e magjise nje cift eshte ndare duke qene edhe me femije. Pasi u be prishja e magjise ky cift u bashkua dhe gezojne nje jete te qete familjare.

16. Tjeter rast eshte kur nje cift, si rezultat i magjise ishin ndare (ne Zvicer) Sot ata jane bashke normalisht.

17. Nje djale nga Mirdita emigrant ne Greqi, ndodhej ne gjendje kome prej dy javesh nga shkaqe qe mjeket nuk ishin ne gjendje ti argumentonin. Pasi u mora intensivisht me te ai person eshte shume mire dhe nuk ka me probleme te kesaj natyre.

18. Nje grua e martuar kishte ndeshur ne xhinde te keqinj (shejtane) dhe ata nuk e lironin por e urdheronin qe te vriste veten. Kur keto xhinde u lidhen dhe u denuan, ajo u normalizua dhe jeton jeten me familjen e vet.

19. Nje cift ankohej se nuk mind te lindte femije qe prej 5 vjetesh. Fale nje mjekimi popullor dhe disa ajeteve Kur’anore ato sot gezojne 2 femije.

20. Nje person i paralizuar prej 9 vjetesh kurohej nga kjo semundje por pa derman. Fale ndihmes se Madhit Zot dhe sherbimit qe i bera, ky person mundi te clirohej dhe te ecte perseri vete ne kembet e tij.

21. Nje grua e martuar ne Tirane, si pasoje e magjise dhe forcave te tjera kishte dhembje te forta koke biles nganjehere te vazhdueshme per kohe te gjate. Fale Zotit dhe punes time, ajo nuk ka ankesa me per kete problem.

22. Nje personi i kishin vjedhur nje kafshe shtepiake, fale ndihmes se Zotit dhe punes time atij kafshen ia kthyen ne shtepi pas 4 ditesh.

23. Nje rast tjeter eshte kur une u thirra (nga disa njerez qe me njohin personalisht) ne Spitalin e qytetit per te sheruar nje grua nga nje fshat i Shkodres te cilen e kishte kafshuar gjarpri ne kembe. Duke perdore sirrin (sekretin) e gjarprit munda ta sheroj kete grua.

24. E njejta gje me ka ndodhur me nje femije qe kishte pickuar akrepi. Dihet se pickimet e akrepit te zi tek nje femije mund te sjelle edhe vdekjen. Duke perdorur njohurite qe me jane dhene gjithcka perfundoi me sukses .

Keto jane vetem pak shembuj te punes qe marr persiper.
Ju Faleminderit